דף הבית » מדריך חומרי גלם כללי » כל מה שצריך לדעת על: חומרי גלם להדפסה

כל מה שצריך לדעת על: חומרי גלם להדפסה

חומרי גלם להדפסה

תהליך ההדפסה הוא תהליך יצירת אובייקט פיזי, מוחשי מקובץ אלקטרוני. המדפסת מתחילה בדרך כלל בקריאת הקובץ הדיגיטלי והמרתו לסט של הוראות ציור המובנות למדפסת. לאחר מכן, הוראות הציור נשלחות לראש הדפסה או למדפסת אשר לאחר מכן מדפיסה אותן על נייר או סוג אחר של חומר.

מדפסות הזרקת דיו הן אחד מסוגי המדפסות הפופולריים ביותר. הם משתמשים בחום ובלחץ כדי ליצור טיפות על נייר שניתן להשתמש בהן להדפסת תמונות, תמונות וטקסט. מדפסות הזרקת דיו פועלות על ידי שימוש במחסניות דיו, המכילות צבעי דיו שונים (ציאן, מגנטה, צהוב ושחור). יש להם גם ראש הדפסה המשמש להתזת הדיו על נייר על מנת ליצור עליו תמונה.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של חומרי גלם המשמשים בתהליך ההדפסה. אלה הם נייר, דיו ואנרגיה. נייר הוא חומר הגלם העיקרי ומשמש לייצור ספרים, עיתונים, מגזינים, קטלוגים וכרזות. חומר הנייר יכול להיות טבעי או מיוצר מחומרים ממוחזרים. דיו הוא נוזל המעביר אור על נייר או מצעים אחרים כדי לייצר תמונה או טקסט. הדיו עשוי להיות על בסיס מים, על בסיס שמן או על בסיס תערובת מים/שמן.

נייר הוא החלק החשוב ביותר בהדפסה ומשמש להעברת טקסט ותמונות על משטח. ישנם סוגים שונים של נייר המשמשים למטרות שונות, כגון נייר צילום, כרטיסים, נייר בונד או נייר בנייה. ניתן למחזר נייר או לעשות בו שימוש חוזר מה שעוזר להפחית פסולת ולחסוך כסף. זה גם עוזר להפחית את פליטת הפחמן מכיוון שצריך לקצור פחות עצים לייצור.

דיו הוא החלק החשוב הבא בהדפסה והוא זה שנותן צבע לחומר המודפס. ישנם סוגים רבים ושונים של דיו כולל דיו על בסיס מים, דיו על בסיס ממס, דיו על בסיס שעווה ודיו על בסיס צבע. דיו יכול להיות רעיל תלוי ממה הוא עשוי מה שאומר שיש להשליך אותו עם אשפה ביתית רגילה או לשפוך אותו לביוב שם הוא יזהם מקורות מים במורד הזרם מנקודת ההשלכה – זה כולל השלכתו לכיור או לשירותים . דיו משתנים מבחינת גודל, צמיגות ופיגמנטציה.

אנרגיה נחוצה למכבש הדפוס כדי להפעיל את המכונות שלו ולחמם את מצע הדפוס. מיטת העיתונות היא לוחית מתכת גדולה עם רולר מחומם באמצע שזז קדימה ואחורה תוך כדי הדפסת מסמכים.

מהם חומרי הגלם להדפסת דיו?

דיו הוא נוזל המשמש על מנת לצבוע את פני הנייר. ישנם סוגים רבים ושונים של דיו ולעתים קרובות הם מורכבים מחומרים שונים. במאמר זה, נדון בכמה מחומרי הגלם הנפוצים ביותר המשמשים בעת ייצור דיו.

פרופיל אצטט רגיל (NPAc)

פרופילן גליקול מונו מתיל אתר אצטט (PMA/MPA)

פרופילן גליקול מונו מתיל אתר (PM / MP)

אתוקסי פרופנול

N Propanol

טריאצטין

מגנזיום אוקסיד

די פרופילן גליקול מונומתיל אתר (DPM)

ציקלוהקסנון

מתיל אתיל קטון (MEK)

טולואן

 

 

 

דילוג לתוכן