דף הבית » חומרי גלם למזון » 7 חומרי גלם בריאים: כל מה שחשוב לדעת

7 חומרי גלם בריאים: כל מה שחשוב לדעת

7 חומרי גלם בריאים

מזונות גולמיים הם מזונות שלא עברו עיבוד וכוללים פירות, ירקות, אגוזים, זרעים, ביצים, בשר ודגים. מזון גולמי נחשב לרוב לבריא יותר ממזון מעובד. הסיבה לכך היא ש-raw food שומר יותר מהוויטמינים והמינרלים הטבעיים מהמרכיבים המקוריים. חומרי גלם בריאים הם אבני הבניין של תזונה בריאה. הם מספקים לך את החומרים המזינים והוויטמינים הדרושים כדי שהגוף שלך יתפקד כראוי.

תזונה בריאה עוסקת באכילת מגוון מזונות מכל קבוצות המזון, כולל פירות וירקות, דגנים, מקורות חלבון, מוצרי חלב ומים. אכילת תזונה בריאה תעזור לכם לשמור על משקל טוב ותפחית את הסיכון למחלות כרוניות כמו מחלות לב או סוכרת.

1. קקאו: קקאו הוא חומר גלם בריא המכיל נוגדי חמצון, מגנזיום ואשלגן.

2. שמן קוקוס: שמן קוקוס הוא חומר גלם בריא המכיל חומצות שומן אומגה 3 וחומצה לאורית המסייעת בהפחתת הדלקות בגוף.

3. זרעי פשתן: זרעי פשתן הם חומר גלם בריא המכיל חומצות שומן אומגה 3, סיבים וחלבונים המסייעים בהפחתת הדלקת בגוף ובוויסות רמות הכולסטרול.

4. זרעי המפ: זרעי המפ הוא חומר גלם בריא המכיל חלבון, חומצות שומן אומגה 3, מגנזיום, ברזל, אבץ, ויטמין E ומינרלים נוספים אשר מסייעים בוויסות רמות הכולסטרול והפחתת הדלקת בגוף.

5. אבקת שורש מאקה: אבקת שורש מאקה היא חומר גלם בריא שיש בו חומצות אמינו כגון ארגינין וגלוטמין המסייעות בייצור אנרגיה לתאי המוח לתפקוד תקין וכן משפרות את התפקוד הקוגניטיבי לשימור זיכרון וריכוז.

6. שעורה – שעורה היא חומר גלם בריא המכיל חלבון, סיבים, ואבץ המסייע בוויסות רמות הכולסטרול והפחתת דלקות בגוף.

7. קינואה: קינואה היא חומר גלם בריא המכיל חלבון, ויטמין B6, ברזל ומגנזיום המסייעים בוויסות רמות הכולסטרול.

היתרונות של חומרי גלם בריאים

ישנם יתרונות רבים של חומרי גלם בריאים. היתרונות נעים בין הסביבה לכלכלית ואישית.

היתרונות הסביבתיים של חומרי גלם בריאים הם שהם אינם פולטים גזים רעילים או כימיקלים לסביבה. הם גם עוזרים להפחית פליטות ופסולת על ידי שימוש בפחות משאבים מאשר במזון מעובד. יתר על כן, רוב חומרי הגלם הם אורגניים וברי קיימא. המשמעות היא שניתן לגדל אותם ללא שימוש בכימיקלים קשים או חומרי הדברה שעלולים לזהם את הקרקע ואת אספקת המים.

היתרונות הכלכליים של חומרי גלם בריאים הם שהם יכולים לחסוך כסף בעלויות הבריאות, להפחית את ההוצאות על מזון וליצור יותר מקומות עבודה בתעשיית החקלאות.

היתרונות האישיים כוללים הרגשה טובה יותר לגבי מה שאתה אוכל, יכולת ליהנות מטעמים נוספים, וצריכת אנרגיה רבה יותר מכיוון שאתה אוכל מזונות בריאים יותר עם חומרים מזינים שהגוף שלך צריך.

היתרונות של חומרי גלם בריאים הם בשפע. הם מספקים לנו תחושה של איזון ורווחה. חומרי גלם הם מקור לאנזימים חיים וחומרי הזנה אחרים שניתן למצוא במזון שלנו אך לא במזון מעובד.

היתרונות של חומרי גלם בריאים הם בשפע. הם מספקים מגוון של חומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים החיוניים לגוף האדם. יש להם גם סיכון נמוך לזיהום מכיוון שהם לא מגיעים מבעלי חיים או צמחים שנחשפו לחומרי הדברה או כימיקלים אחרים.

 

דילוג לתוכן